Projekat edukacije i osvešćivanja dece i mladih o savremenom plesu „MUZEJ PLESA“ u subotu, 14. decembra 2019. godine gostuje u Gornjem Milanovcu.
Predstava “Muzej plesa” (participativna instalacija) za decu od 3-7 godina biće izvedena u velikoj sali Kulturnog centra (trajanje oko 35min) u tri termina i to:14:30, 15:30 i 16:30 časova.
Ulaz je slobodan, ali je prethodna prijava obavezna, zbog ograničenog broja mesta.
Prijave se vrše slanjem poruke na telefon 065/530-3542 (prijava treba da sadrži ime i prezime roditelja, uzrast deteta/dece, kao i izabrani termin predstave).
“Muzej plesa” se odigrava unutar prostorne instalacije inspirisane istorijom plesa i koreografije. Instalacija, koja predstavlja muzej u malom, sastoji se od različitih prostorija od kojih svaka nudi drugačiji pristup promišljanju o plesu. Tako se u svakoj prostoriji deca na specifičan način susreću sa plesom i koreografijom i imaju mogućnost da individualno ili u grupi stvaraju, posmatraju ili razgovaraju o plesu.
Predstava “Muzej plesa” namenjena je deci od 3-7 godina koja sve vreme učestvuju zajedno sa izvođačima.
“Muzej plesa” je jedan od deset pobednika konkursa “Centrifuga” za 2018. godinu u okviru programa Superste.net . Takođe, podržan je od strane Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije u 2018. i 2019. godini.