Kulturni centar dobio polukoncertni klavir

13/10/2015 0
Tadija.jpg

„Kulturni Element“, organizacija u oblasti kulture, čiji su osnovni ciljevi afirmacija umetnosti i ličnosti umetnika; edukacija građana, a posebno dece i omladine o značaju i svrsishodnosti kulture, posle javnog konkursa, donirao je Kulturnom centru Gornji Milanovac polukoncertni klavir. „J. Czapka & Sohn“.

Primopredaja, kojoj su prisustvovali brojni novinari održana je danas u Modernoj galeriji Kulturnog centra.  

Tadija

– Na konkurs za dodelu polukoncertnog klavira u proteklih mesec dana prijavilo se više od 300 pojedinaca i institucija iz pet zemalja.

Doneli smo odluku da klavir bude višestruko koristan i da na njemu sviraju i uče generacije, a ne samo pojedinac. Želja nam je da podržemo i pomognemo onima koji se već iskonski trude da kulturu Srbije obogate i promene, da poboljšaju i unaprede, i pored teške i problematične situacije u kojoj se svi nalazimo. Nakon temeljnog pregleda svih prijava odlučili smo da se klavir dodeli Kulturnom centru Gornji Milanovac.

Potvrda_o_donacijiAnalizom rada vaše ustanove uočili smo da se godinama ozbiljno trudite da donesete nešto novo i posebno. Vredno radite na dovođenju umetnika iz cele Srbije, pravi ste primer uspešne decentralizacije u kulturi i uspešno održavate bogatu koncertnu i muzičku aktivnost, uz nedostatak elementarnih uslova za to.

Kao podrška onima koji se hrabro bore za poboljšanja i kao podsticaj i pokazatelj da je to jedini put za naše zajedničko bolje sutra, „Kulturni element“ sa zadovoljstvom i radošću donira klavir Kulturnom centru, rekao je prilikom primopredaje Tadija Miletić, predsednik Upravnog odbora „Kulturnog elementa“.

Tadija_i_Tilt

Zahvaljujući se donatorima na vrednom poklonu, Dragan Arsić, direktor Kultunog centra je istakao da će Ustanova na čijem je čelu svojim radom opravdati ukazano poverenje. – Uspešnom organizacijom i realizacijom koncerata, pre svega klasične muzike, saradnjom sa Fakultetom muzičke umetnosti u Beogradu i istaknutim umetnicima, ali i edukacijom najmlađih, nastojaćemo da muziku približimo svima, do te mere da dostigne onaj svečani status koji ima u svetu, rekao je između ostalog Arsić.

Andjela_Jovicevic

Ceremonija primopredaje upotpunjena je mini koncertom Anđele Jovićević, učenice petog razreda Muzičke škole „Dr Vojislav Vučković“ iz Čačka, odeljenje u Gornjem Milanovcu. Na repertoaru mlade i talentovane pijanistkinje, dobitnice brojnih vrednih nagrada i priznanja na republičkim i međunarodnim takmičenjima bila su odabrana dela velikana klasične muzike.  


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *