Lutka – predstava: „Grad svetlosti“

27/11/2023
Grad-svetlosti-5.jpg

Povodom otvaranja jubilarnog 10. Dečjeg bijenala, pozorište za decu iz Kragujevca u četvrtak, 30. novembra 2023. godine u velikoj sali Kulturnog centra izvešće predstavu „Grad svetlosti“.
Reč je o specifičnoj lutka – predstavi koja kroz nove kreativne mogućnosti nastoji da prevaziđe tradicionalne načine na kojima se zasniva lutkarsko pozorište.
Predstavu je na scenu postavio reditelj David Zuazola koji potpisuje i scenografiju. Kompozitor je Lazar Novkov. Dizajn kostima je uradila Alina Linkova, a svetla Rade Stamenković. U predstavi igraju: Milica Redžić Vulević, Ljubica Radomirović i Aleksandar Petković
Početak predstave je u 18 sati, a broj mesta je ograničen.

Foto: Pozorište za decu Kragujevac

O Izvođaču:
„Pozorište za decu Kragujevac“ osnovano je 2003. godine. Zahvaljujući kvalitetu predstava, pozorište je steklo veliki ugled širom Srbije. Temelj uspeha je entuzijazam, pozitivan stav i predanost ansambla. Do sada su učestvovali na brojnim domaćim i međunarodnim festivalima sa kojih su doneli 42 odličja.
Pored osnovne delatnosti, pripreme i izvođenja predstava, „Pozorište za decu Kragujevac“ je sačuvalo tradiciju organizovanja Međunarodnog lutkarskog festivala „Zlatna iskra“ na kome iz godine u godinu učešće uzima veliki broj vodećih svetskih pozorišta.

Foto: Pozorište za decu Kragujevac