Konstituisan Savet festivala “KRATKA FORMA”

17/03/2011 0

Igor Toholj, filmski autor i urednik filmskog programa Doma kulture Studenstki grad iz Novog Beograda prvi je predsednik Saveta filmskog festivala „Kratka forma“, odlučeno je na konstitutivnoj sednici Saveta održanoj minulog utorka (15. mart) u prostorijama Kulturnog centra Gornji Milanovac. 

Uz Igora Toholja članovi Saveta su i: Milen Alimpijević, izvršni direktor svetskog festivala animacije “Animanima” u Čačku, Miodrag-Miša Novaković, dramaturg, filmski autor i kritičar iz Beograda, Miroslav-Bata Petrović, filmski autor i direktor producentskog preduzeća Fiks Fokus iz Beograda, Boban Stefanović, rukovodilac filmskih programa Kulturnog centra i Vesna Banašević, sekretar Ustanove.

Za direktora Festiva imenovan je Nebojša Gojković, direktor Kulturnog centra Gornji Milanovac.

Konstitutivnoj sednici prisustvovao je i Mihailo Vučetić, predsednik Skupštine opštine Gornji Milanovac.

Na prvoj sednici članovi Saveta su usvojili “Pravilnik o održavanju festivala” i “Festivalske propozicije”. Akti će uskoro biti objavljeni, uz poziv autorima i producentima da uzmu učešće na festivalu “Kratka forma”.

Dogovoreno je da Kulturni centar Festival organizuje od 22. – 24. septembra, da bude regionalnog karaktera i da poslednji rok za prijavljivanje filmova bude 1. jul.

Festival će imati tri takmičarske kategorije:

1. “Mini film – do 3 minuta”,

2. “Kratki film – od 3 do 15 minuta” i

3. Filmsko stvaralaštvo dece i omladine (do 15 minuta).

Prateći program Festivala biće: selekcije zemalja van regiona i “Antologije domaćeg kratkog i mini filma”.

Kuriozitet Festivala će biti javni rad međunarodnog žirija, koji će u svakoj kategoriji autore nagrađivati sa po tri ravnopravne prve nagrade. U procesu žiriranja i publika će imati mogućnost da iznosi svoja mišljenja i polemiše sa članovima žirija, ali će konačne odluke donositi žiriji.

Promotivni, tj. probni festival sa ovakvim profilom i propozicijama, održan je prošlog septembra u Gornjem Milanovcu.  


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *