Tara Gugović iz Ivanjice (mlađi uzrast), Sofija Dimitrijević iz Čačka (srednji uzrast) i Filip Ljubojević iz Guče (stariji uzrast) predstavljaće Moravički okrug u Valjevu na završnoj smotri recitatora „Pesniče naroda mog“.
Kulturni centar Gornji Milanovac, u saradnji sa Savezom amatera Srbije danas je (subota, 9. april) u Gimnaziji „Takovski ustanak“ u Gornjem Milanovcu organizovao Okružno takmičenje recitatora. U tri starosne kategorije, nastupili su najbolji recitatori Čačka, Gornjeg Milanovca, Ivanjice i Lučana.
U kategoriji mlađih osnovaca najbolja je bila Tara Gugović iz Ivanjice. Za nijansu slabiji bili su Andrea Sarić iz Gornjeg Milanovca i Uroš Tišma iz Čačka, dok je pohvala pripala Dunji Vujošević iz Gornjeg Milanovca i Milici Prokopijević iz Ivanjice.
U kategoriji recitatora od 5. do 8. razreda prvo mesto pripalo je Sofiji Dimitrijević iz Čačka, dok su drugo i treće mesto zauzeli Iva Gavrilović, iz Gornjeg Milanovca i Natalija Dimitrijević iz Čačka. Pohvala je dodeljena Nataši Đokić iz Ivanjice.
Odlukom žirija: Ane Totović, master profesora srpskog jezika i književnosti (Ivanjica), Ane Baralić, profesora srpskog jezika i književnosti (Gornji Milanovac), Jelene Stalović, profesora srpskog jezika i književnosti (Čačak) i Marije Radulović, profesora srpskog jezika i književnosti, predsednik (Lučani), Moravički okrug na finalnoj smotri recitatora predstavljaće i Filip Ljubojević iz Guče. Katarina Tanasković iz Ivanjice i Jovan Kovačević iz Čačka zauzeli su drugo, odnosno treće mesto, dok su pohvale pripale: Petru Vraniću (Ivanjica), Dijani Nikšić (Guča) i Todoru Trifunoviću (Čačak) .
Republička smotra recitatora “Pesniče naroda mog“ biće održana idućeg meseca u Valjevu.