Proglašeni pobednici 14. Međunarodnog bijenala umetnosti minijature

Kulturni centar Gornji Milanovac, organizator 14. Međunarodnog bijenala umetnosti minijature - najveće i najobuhvatnije izložbe malog formata u svetu, danas je u Beogradu u prostorijama Turističke organizacije Srbije organizovao konferenciju za medije na kojoj su, između ostalog, saopštena i imena ovogodišnjih laureata.

Nagrade Bijenala su: Gran pri (1.500 evra) i sedam ravnopravnih nagrada u rangu prve nagrade (po 500 evra) u svakoj izložbenoj kategoriji. Svi prvonagrađeni radovi ulaze u Zbirku Bijenala (novčana nagrada podrazumeva otkup rada).

Organizator je podsetio da će izložba (322 autora, 478 radova) svetskoj javnosti biti predstavljena u Gornjem Milanovcu 21. aprila 2018. godine.

Svečano otvaranje je u 13 sati u Velikoj sali Kulturnog centra (Dom kulture).


NAGRADE /AWARDS

Gran pri

Marko Vukša, Srbija

Emancipovana forma, Osvajanje prostora, skulptura

Grand Prix

Marko Vukša, Serbia

Emancipated Form, Conquering of Space, sculpture

Prva nagrada za slikarstvo:

Stefan Živković, Srbijaa

Svetlost 1, Svetlost 2

First Prize for Painting:

Stefan Živković, Serbia

Light 1, Light 2

Prva nagrada za grafiku:

Aleksandar Leka Mladenović, Srbija

Iz katedrale 1, Iz katedrale 2

First Prize for Graphics:

Aleksandar Leka Mladenović, Serbia

From a Cathedral 1, From a Cathedral 2

Prva nagrada za skulpturu:

Radomir Knežević, Srbija

Dijagonala, Razvlačenje

First Prize for Sculpture:

Radomir Knežević, Serbia

Diagonal, Stretching

Prva nagrada za crtež:

Sun Mandić, Srbija

Intervencija – tri kedrove strele

First Prize for Drawing:

Sun Mandić, Serbia

Intervention – Three Cedar Arrows

Prva nagrada za primenjenu umetnost:

Jelena Blečić, Srbija

Bliskost

First Prize for Applied Art:

Jelena Blečić, Serbia

Closeness

Prva nagrada za fotografiju:

Đorđe Odanović, Srbija

Humano – floralna mimikrija 1, Humano – floralna mimikrija 2

First Prize for Photography:

Đorđe Odanović, Serbia

Human-floral Mimicry 1, Human-floral Mimicry 2

Prva nagrada za intermediju:

Magdalena Pelmus, Rumunija

Angst. Terrorist

First Prize for Intermedia:

Magdalena Pelmus, Romania

Angst. terrorist

 

POHVALE / HONORABLE MENTION

 

SLIKARSTVO PAINTING

Veljko Vučković, Srbija

The Suspect I

Veljko Vučković, Serbia

The Suspect I

GRAFIKA

GRAPHICS

Judit Karheter, Nemačka

Delić neba, Delić noćnog neba

Judith Karcheter, Germany

Small Part of the Sky, Small Part of the Night Sky

SKULPTURA

SCULPTURE

Rade Mutapović, Srbija

Glad

Rade Mutapović, Serbia

Famine

CRTEŽ

DRAWING

Monika Moteska, Makedonija

Preparirani insekt 1, Preparirani insekt 2,

Monika Moteska, Macedonia

Insect Taxidermy 1, Insect Taxidermy 2

FOTOGRAFIJA

PHOTOGRAPHY

Željka Gavrilović, Srbija

Alice in Wonderland, Stone Dust

Željka Gavrilović, Serbia

Alice in Wonderland, Stone Dust

Izabela Mitić, Srbija

Zenica, Trougao

Izabela Mitić, Serbia

Pupil of an Eye, A Triangle

Lihi talmor, Izrael

Holot 1, Holot 2

Lihie Talmor, Israel

Holot 1, Holot 2

INTERMEDIJA

INTERMEDIA

Višnja Petrović, Srbija

Priznanje Agnes Martin I

Višnja Petrović, Serbia

Tribute to Agnes Martin I

 

SPISAK AUTORA KOJI IZLAŽU NA BIJENALU

 

Slikarstvo / Painting

Ačaji Đerđi, Srbija/Serbia

Bricelj Beti, Slovenija/Slovenia

Buterer Kiš Marta, Srbija/Serbia

Van der Velde Meint, Holandija/Netherlands

Vlastelica Magdalena, Srbija/Serbia

Vouros Yiannis, Grčka/Greece

Vujović Silva, Srbija/Serbia

Vučinić Radislav Ratko, Srbija/Serbia

Vučićević Miodrag, Srbija/Serbia

Vučković Veljko, Srbija/Serbia

Gvardiol Mila, Srbija/Serbia

Glogovac Mina, Srbija/Serbia

Govedarica Nikola, Srbija/Serbia

Despotovski Goran, Srbija/Serbia

Drašković Miljana, Srbija/Serbia

Đokić Dušan, Srbija/Serbia

Đorđević Aleksandra, Srbija/Serbia

Đorđević N. Zoran, Srbija/Serbia

Đorđić Nikolić Stojanka, Srbija/Serbia

Đulizarević Karanović Selma, Srbija/Serbia

Đurković Vera, Srbija/Serbia

Živković Stefan, Srbija/Serbia

Zarić Katarina, Srbija/Serbia

Zirojević Lečić Bosiljka, Srbija/Serbia

Ilić R. Dušan, Srbija/Serbia

Jelesijević Slobodan, Srbija/Serbia

Jovanović Aleksandra, Srbija/Serbia

Jovanović Dragan, Srbija/Serbia

Jovanović Obrad, Srbija/Serbia

Jovčić Dragana, Srbija/Serbia

Knežević Momir, Srbija/Serbia

Kovjenić Sylvia, Srbija/Serbia

Kolbas Milan, Srbija/Serbia

Kosić Nikola, Srbija/Serbia

Kralj Milan, Srbija/Serbia

Kuzmanović Irena, Srbija/Serbia

Lubarda Đuro, Kanada/Canada

Marković Dragan Markus, Srbija/Serbia

Marolt Peter, Slovenija/Slovenia

Matić Dragan, Srbija/Serbia

Miletić Milan, Srbija/Serbia

Milutinović Đorđe, Srbija/Serbia

Miljković Ana, Srbija/Serbia

Mitrović Todor, Srbija/Serbia

Mladenović Ljubica, Srbija/Serbia

Mujčić Anđela, Srbija/Serbia

Nađ Branka, Srbija/Serbia

Nedeljković Vukša Tamara, Srbija/Serbia

Otašević Bojan, Srbija/Serbia

Panović Aleksandra, Srbija/Serbia

Pejović Jelena, Srbija/Serbia

Perović Aleksandra, Srbija/Serbia

Petrović Vesna, Srbija/Serbia

Pilitsidis Roma, Poljska/Poland

Pleskonja Ivona, Srbija/Serbia

Podreka Anja, Slovenija/Slovenia

Popović Pavle, Srbija/Serbia

Premović Snežana, Srbija/Serbia

Radosavljević Zoran, Srbija/Serbia

Santrač Marina, Srbija/Serbia

Smolen Irena, Poljska/Poland

Sokolovski Đorđe, Srbija/Serbia

Stanišić Vujošević Gordana, Srbija/Serbia

Stojkov Gorana, Srbija/Serbia

Stošić Vranjski Zoran, Srbija/Serbia

Sukhanova Foukara Mariam, Kipar/Cyprus

Takashi Ienaga, Japan/Japan

Tešanović Zoran, Srbija/Serbia

Todor Zoran, Srbija/Serbia

Todorović Ružica, Srbija/Serbia

Tomašević Lela, Srbija/Serbia

Tončić Anja, Srbija/Serbia

Ćosić Ljuba, Srbija/Serbia

Ulardžić Dejan, Srbija/Serbia

Filipović Sanja, Srbija/Serbia

Čekić Gordana, Srbija/Serbia

Šalović Novaković Slavica, Srbija/Serbia

Šaula Mile, Srbija/Serbia

 

 

Grafika / Graphics

Adorian Tila Vica, Rumunija/Romania

Anđelković Miodrag Daja, Srbija/Serbia

Antonijević Milica, Srbija/Serbia

Bećiri Alan, Srbija/Serbia

Božović Kristina, Srbija/Serbia

Bučan Mia, BiH/BH

Veljašević Vladimir, Srbija/Serbia

Vojvodić Milica, Srbija/Serbia

Vučković Suzana, Srbija/Serbia

Dziomdziora Marta, Poljska/Poland

Dimitrova Laura, Bugarska/Bulgaria

Đokić Bogoljub, Srbija/Serbia

Egger Manfred, Austrija/Austria

Žunić Milan, Srbija/Serbia

Ignjević Ana, Srbija/Serbia

Ilić Vojislav, Srbija/Serbia

Inđić Jelena, Srbija/Serbia

Jankulovski Mice, Makedonija/Macedonia

Kapetanioy Christina, Grčka/Greece

Karamitas Thanassis, Grčka/Greece

Karcheter Judith, Nemačka/Germany

Krasnyk Mykhailo, Ukrajina/Ukraine

Krnjajić Lidija, Srbija/Serbia

Laine Janne, Finska/Finland

Lučić Janković Ranka, Srbija/Serbia

Mali Vukelić Ivana, Srbija/Serbia

Matejić Velimir, Srbija/Serbia

Miljuš Dušan, Srbija/Serbia

Mladenović Aleksandar Leka, Srbija/Serbia

Mc Creary James, Irska/Ireland

Novaković Dušan, Srbija/Serbia

Pantev Evgenij, Makedonija/Macedonia

Pančić Mirjana, Srbija/Serbia

Petrović Snežana, Srbija/Serbia

Popović Marija, Srbija/Serbia

Radosavljević Ana, Srbija/Serbia

Rajković Matija, Srbija/Serbia

Ranković Vladimir, Srbija/Serbia

Savkov Miroslav, Srbija/Serbia

Simić Maja, Srbija/Serbia

Smiljanić Žarko, Srbija/Serbia

Smorodin Alexander, Ukrajina/Ukraine

Sredanović Jelena, Srbija/Serbia

Stojanović Ljiljana, Srbija/Serbia

Tzolovska Anna, Bugarska/Bulgaria

Tijanić Mirjana, Srbija/Serbia

Todorović R. Dragan, Srbija/Serbia

Ćosić Dragiša, Srbija/Serbia

Flegar Ivana, Srbija/Serbia

Hajzler Gabriela, Srbija/Serbia

Huotari Eeva, Finska/Finland

Canau Antonio, Portugal/Portugal

Cywicki Lukasz, Poljska/Poland

Šalamon Arpad, Slovenija/Slovenia

Xilas Xanalatos Iris, Grčka/Greece

Yanakiev Sotirov Ivo, Bugarska/Bulgaria

 

 

Skulptura / Sculpture

Beloš Sonja, Srbija/Serbia

Beštić Vukosavljević Radmila, Srbija/Serbia

Blat Jovan, Srbija/Serbia

Bogdanović Zoran, Australija/Australia

Bogićević Ana, Srbija/Serbia

Bolović Branko, Srbija/Serbia

Vacić Nenad, Srbija/Serbia

Vukša Marko, Srbija/Serbia

Glibetić Aleksandar, Srbija/Serbia

Dumitras Maxim, Rumunija/Romania

Duraković Dino, Srbija/Serbia

Kirćanski Nadežda, Srbija/Serbia

Knežević Radomir, Srbija/Serbia

Kostić Ivana, Srbija/Serbia

Lješević Ljubo, Srbija/Serbia

Mančić Ljubiša, Srbija/Serbia

Marinkov Mladen, Srbija/Serbia

Milićević Julija, Srbija/Serbia

Milovanović Lena, Srbija/Serbia

Milovanović Nenad, Srbija/Serbia

Milović Vukašin, Srbija/Serbia

Mirković Jelena, Srbija/Serbia

Mihajlović Višnjić Jelena, Srbija/Serbia

Momirov Željka, Srbija/Serbia

Mutapović Rade, Srbija/Serbia

Nedeljković Prodanović Borislava, Srbija/Serbia

Novaković Zvezdana, Srbija/Serbia

Odalović Mirko, Srbija/Serbia

Orbović Blagoje, Srbija/Serbia

Pantelić Jelena, Srbija/Serbia

Pasten Villavicencio Juan Domingo, Čile/Chile

Paunović Mihailo Paun, Srbija/Serbia

Petković Jovana, Srbija/Serbia

Petrović Miroslav Bata, Srbija/Serbia

Rata Vasile, Rumunija/Romania

Rusalić Dušan, Srbija/Serbia

Savić Slobodan Bane, Srbija/Serbia

Santrač Zvonimir, Srbija/Serbia

Todorović Tomislav, Srbija/Serbia

Tresač Milica, Srbija/Serbia

Ćosić Marinković Aleksandra, Srbija/Serbia

Halugin Sava, Srbija/Serbia

Šarić Miloš, Srbija/Serbia

Šiljković Milun, Srbija/Serbia

Šobot Darko, Srbija/Serbia

 

 

Crtež / Drawing

Aleksić Jasmina, Srbija/Serbia

Bežanić Nebojša, Srbija/Serbia

Belić Đorđević Dragoslava, Srbija/Serbia

Bjelanović Milica, Srbija/Serbia

Bojanić Marina, Srbija/Serbia

Botić Aleksandar, Srbija/Serbia

Bošković Ivan, Srbija/Serbia

Bulatović Gabrijela, Srbija/Serbia

Bulatović Filipović Verica, Crna Gora/Montenegro

Vitošević Luka, Srbija/Serbia

Volic Svetlana, Srbija/Serbia

Vučković Darko, Crna Gora/Montenegro

Vučković Žarko, Srbija/Serbia

Gvozdović Nataša, Srbija/Serbia

Gerun Mihajlo, Srbija/Serbia

Gordić Aleksandra, Srbija/Serbia

Dimitrijević Branko, Srbija/Serbia

Žderić Tamara, Srbija/Serbia

Ivković Miladin, Srbija/Serbia

Jakabhazi Alexandru, Rumunija/Romania

Janković Ljubodrag Jale, Srbija/Serbia

Jevtić Biljana, Srbija/Serbia

Klatikova Alena, Srbija/Serbia

Knežević Jasmina, Srbija/Serbia

Mandić Sun, Srbija/Serbia

Markočević Tijana, Srbija/Serbia

Mahapatra Tara, Nemačka/Germany

Milidrag Miloš, Srbija/Serbia

Milošević Milanov Slavica, Srbija/Serbia

Milošević Sibinović Leposava, Srbija/Serbia

Moteska Monika, Makedonija/Macedonia

Nedeljković Vojislav, Srbija/Serbia

Nedeljković Katarina, Srbija/Serbia

Nilsen Grimsmo Olga, Norveška/Norway

Pavličić Zvonko, Srbija/Serbia

Palanjuk Kristina, Srbija/Serbia

Pantelić L. Zoran, Srbija/Serbia

Radonjić Simonida, Srbija/Serbia

Rakićević Peđa, Srbija/Serbia

Raković Branko, Srbija/Serbia

Sibinović Miloš, Srbija/Serbia

Sivcevič Vladimir Volođa, Srbija/Serbia

Simjanovski Nadica, Srbija/Serbia

Sirmium Dunja, Srbija/Serbia

Skiba Zuzanna, Nemačka/Germany

Spasić Jovan, Srbija/Serbia

Stamenović Nađa, Srbija/Serbia

Stojković Ana, Srbija/Serbia

Subotin Nikolić Mirjana, Srbija/Serbia

Tomić Marina, Srbija/Serbia

Frei Marta, Slovenija/Slovenia

Hakel Ulrich, Nemačka/Germany

Cvetić Vesna, Srbija/Serbia

Cerović Ana, Srbija/Serbia

Crnobrnja Vukadinović Milica, Srbija/Serbia

Čaber Alisa, BiH/BH

 

 

Primenjena umetnost / Applied art

Batalo Savić Ivana, Srbija/Serbia

Blečić Jelena, Srbija/Serbia

Božić Jordanovski Tijana, Srbija/Serbia

Brodersen Anne, Danska/Denmark

Vrtačnik Ana, Srbija/Serbia

Dević Sanja, Srbija/Serbia

Draškoci Julia, Srbija/Serbia

Đurđević Minja, Srbija/Serbia

Đurić Marija, Srbija/Serbia

Zečević Tamara, Srbija/Serbia

Jevdić Dragan, Srbija/Serbia

Jovčić Olđa Snežana, Srbija/Serbia

Lovrenčić Ljubica, Hrvatska/Croatia

Lukić M. Aleksandar, Srbija/Serbia

Mihaljfi Marika, Srbija/Serbia

Momčilović Nebojša, Srbija/Serbia

Nikolić Miloš, Srbija/Serbia

Nikolić Raja, Srbija/Serbia

Pejčić Jasmina, Srbija/Serbia

Petrović Jasmina, Srbija/Serbia

Pokrajac Dragan, Srbija/Serbia

Ranđelović Jelena, Srbija/Serbia

Spasojević Svetlana, Srbija/Serbia

Stanković Biljana, Srbija/Serbia

Stefanescu Valentina, Rumunija/Romania

Ćirić Rastko, Srbija/Serbia

Čavorović Jovana, Srbija/Serbia

 

 

Fotografija / Photography

Batajić Sretenović Olivera, Srbija/Serbia

Bokota Tomala Barbara, Poljska/Poland

Bosanac N. Petar, Srbija/Serbia

Brajović Milan, Srbija/Serbia

Vučićević Vučković Branka, Srbija/Serbia

Gavrilović Željka, Srbija/Serbia

Gajić Marija, Srbija/Serbia

Drašović Ilija, Srbija/Serbia

Jankuloski Robert, Makedonija/Macedonia

Jevremović Ljubica, Srbija/Serbia

Karanović Branimir, Srbija/Serbia

Karišić R. Rajko, Srbija/Serbia

Konjević Milan, Srbija/Serbia

Mijailović Nikola, Srbija/Serbia

Milinković Vlada, Srbija/Serbia

Milićević Velimir, Srbija/Serbia

Milović Božidar, Srbija/Serbia

Mitić Izabela, Srbija/Serbia

Odanović Đorđe, Srbija/Serbia

Pavlović Anka, Srbija/Serbia

Racković Mirjana, Srbija/Serbia

Rašić Zoran, Srbija/Serbia

Savović Saša, Srbija/Serbia

Sasko Antal, Mađarska/Hungary

Sieverding Pola, Nemačka/Germany

Stanojević Aleksandar, Srbija/Serbia

Stojanović Marko, Srbija/Serbia

Talmor Lihie, Izrael/Israel

Todorović Dragan, Srbija/Serbia

Trajković Danica, Srbija/Serbia

Tubić Božić Marija, Srbija/Serbia

 

 

Intermedija / Intermedia

Alić Šobot Elma, BiH/BH

Bojanić Sonja, Srbija/Serbia

Guzman Mendez Laura, Izrael/Israel

Dragutinović Sokolovski Ivana, Srbija/Serbia

Živanović Andrija, Srbija/Serbia

Ivković Brana, Srbija/Serbia

Ilić Jelena, Srbija/Serbia

Lavaud Aurelie, Francuska/France

Linden von der Josina, Nemačka/Germany

Mandić Božidar, Srbija/Serbia

Marjanović Slobodanka, Srbija/Serbia

Milošević Slobodanka, Srbija/Serbia

Milunović Vesna, Srbija/Serbia

Miljkovac Ana, Crna Gora/Montenegro

Morariu Daniela, Srbija/Serbia

Morariu Dominika, Srbija/Serbia

Nikolova Veselka, Bugarska/Bulgaria

Pelmus Bogdan, Rumunija/Romania

Pelmus Magdalena, Rumunija/Romania

Peter Eszter, Rumunija/Romania

Petrović Višnja, Srbija/Serbia

Piljić Mitrović Ana, Srbija/Serbia

Prelević Ivanka Vana, Crna Gora/Montenegro

Simeonović Natalija, Srbija/Serbia

Stevanović Zorka, Srbija/Serbia

Stefanović Slobodan, Srbija/Serbia

Stojčić Bojan, BiH/BH

Tišma Jelena, Srbija/Serbia

Cvetković Zlatko, Srbija/Serbia

 

 

PODSEĆAMO:

Za izlaganje su prihvaćeni samo originalni radovi, nastali u poslednje dve godine, koje je Selekciona komisija ocenila kao dela visokog umetničkog i profesionalnog dometa.

Izložbene kategorije su: slikarstvo, grafika, skulptura, crtež, primenjena umetnost, fotografija i intermedija.

Kalendar manifestacije:

- Konkurs je otvoren od 25. septembra do 1. decembra 2017. godine. 

- Selekcija radova: 9. i 10. decembar 2017. godine.

 - Žiriranje radova: 16. i 17. decembar 2017. godine.

- Rok za povratak odbijenih radova 31. januar 2018. godine.

- Svečano otvaranje izložbe: 21. april 2018. godine.

- Izložba traje od 21. aprila do 20. juna 2018. godine.

- Rok za povratak radova: 31. decembar 2018. godine.

Umetnički savet:

1. Božidar Plazinić, predsednik
2. Sanja Filipović, zamenik predsednika
3. Đorđe Stanojević

Međunarodni žiri 14. Međunarodnog bijenala umetnosti minijature:

1. Klaus Martens, predsednik (Nemačka)
2. Branko Nikolov, (Bugarska)
3. Đorđe Stanojević, (Srbija)

 

Popularni linkovi

RSS

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner