Рудник и флотација – Рудник уз подршку Културног центра “Мија Алексић”, Горњи Милановац представиће у петак, 21. јуна 2024. године у Галерији Дома културе “Војислав Илић” на Руднику изложбу слика – интарзија Драгана Браковић Браке.
Интарзија (реч арапског порекла) је уметничко украшавање предмета од дрвета уметањем парчића дрвета и других ствари у разним бојама, тако да буду у истој равни са подлогом.
Стари народи попут Египћана, Грка и Римљана су користили интарзију као начин украшавања разних предмета. Древна вештина стварања слика од различитих боја фурнира је нарочито негована у Италији у XВ и XВИ веку. Под утицајем Италијанских уметника израда интарзије касније се развијала у Немачкој, Француској и другим деловима Европе.
Појавом масовне производње ова врста уметности почиње да се гаси.
Отварање изложбе је у 19 сати.